Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1
Hotel Lotos v bulharskom letovisku Balčík - 0 Balčík Bulharsko - 1

O destinácii

Balčík je jedno z najstarších miest na čiernomorskom pobreží s nezameniteľnou atmosférou. Rozkladá sa stupňovito nad menším zálivom asi 47 km severne od Varny a 7 km od Albeny. Toto historické mesto je preslávené hlavne vďaka bielym pieskovcovým skalám a rovnako farebným kamenným domčekom a preto už rímsky básnik Ovídius obdivoval jeho krásu a nazval ho Bielym mestom. Podľa starých Grékov sa tu narodila Afrodita - bohyňa krásy. Oblasť pozdĺž pobrežia Čierneho mora v nedotknutej prírode severo-východnej časti krajiny, v blízkosti mesta Balčík a rumunských hraníc je takmer predurčená stať sa Mekkou golfistov. O Balčíku platí, že je to mesto, ktoré vás príjemne prekvapí svojimi cenami a ktoré vás určite očarí svojou atmosférou. Balčík je na jednej strane tradičnom plážovým letoviskom, ale na druhej strane je pomerne unikátnym mestom, určite sa vám tu bude páčiť.

Vzdialenosť od letiska

Letisko vo Varne je vzdialené približne 52 km. Transfer z letiska trvá 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 325 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 14 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie v stredisku Balčik je v zimných mesiacoch - január, február a marec na úrovni 6°C -  10°C. V apríli sa oteplí a teplota sa vyšplhá na 15°C, v máji na 21°C a v júni sa začne leto a teploty vystúpia na 25°C. Najteplejším mesiacom je júl, kedy sa teplota pohybuje okolo 28°C. V auguste je ešte stále veľmi teplo okolo  27°C a v septembri začnú teploty klesať na 24°C. Október je chladnejší a má približne 18°C a v novembri sú teploty len okolo 12°C. Pre december je typická teplota 8°C.

Pláž

Piesočná, miestami miešaná s kamienkami, pozvoľný vstup do mora.


(Zdroj: flickr//cc/Balchik)

More

Čisté s pozvoľným vstupom.

Teplota mora

Január - 7°C, Február - 7°C, Marec - 7°C, Apríl - 9°C, Máj - 14°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 25°C, September - 23°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 11°C.

Deti

V južnej časti strediska deti ocenia najmä tobogán.

Šport

Toto stredisko je v blízkosti až troch golfových stredísk. Thracian Cliffs Golf Coure, BlackSeaRama Golf Course a Lighthouse Golf Course.

Zábava

Balčík nie je typickým mestom cestovného ruchu, preto nie je vyhľadávaným strediskom zábavy, skôr poznania.

Mapa

Video

Toto mesto síce nemá kilometre piesočnatých pláží, ponúka však okrem mora aj iné atrakcie. Nájdete tu niekoľko desiatok galérií, múzeí a kultúrnych zariadení a ďalšie kultúrne zaujímavé objekty ako je napr. Etnografické múzeum alebo Historické múzeum. Za zmienku stojí Palác rumunskej kráľovnej Márie (Balčík bol súčasťou Rumunska v rokoch 1912 - 1940) obklopený prekrásnymi parkami a botanickou záhradou s viac ako 3000 druhmi rastlín, ktoré tu boli dovezené z celého sveta.

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.