Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 »
Pláž v bulharskom letovisku Djuni - 0 Pláž v letovisku Djuni - 1 Pelican, Djuni, Bulharsko - 2 Marina Beach v letovisku Djuni, Bulharsko - 3 Djuni Bulharsko - 4

O destinácii

Djuni je jedným z veľmi lákavých miest v Bulharsku, je to najmodernejšie klubové hotelové letovisko v južnej časti čiernomorského pobrežia. Nachádza sa 40 km južne od mesta Burgasu a 6 km od historického mesta Sozopol. Djuni je architektonicky veľmi originálny komplex, položený v borovicovom háji. Leží v blízkosti päťkilometrovej piesočnatej pláže, ktorá má postupný zostup do mora a je veľmi vhodná pre rodiny s malými deťmi. V Djuni nájdete všetko, čo ľudia bežne od dovolenky očakávajú. Dostatok reštaurácií, kaviarní, denných barov i nočné kluby. K dispozícii sú bazény pre dospelých i deti, tenisové kurty a veľká ponuka vodných športov. Djuni je výborným miestom pre strávenie aktívnej dovolenky s deťmi, pre ktoré je tu niekoľko dobre vybavených detských ihrísk.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 37 km. Transfer z letiska trvá približne 35 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 388 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V stredisku Djuni je začiatok roka chladný a typické teploty sú 6°C. Február má taktiež typickú teplotu približne 7°C a postupne sa začne otepľovať. V marci teploty vystúpia na 13°C a v apríli na 16°C. Od mája sa začína teplé obdobie, kedy sa teploty vyšplhajú na 21°C a v júni až na 26°C. Typické letné teploty sú v mesiacoch júl a august a pohybujú sa od 27°C - 29°C. September je o niečo chladnejší, je približne 25°C. V októbri sa začína jeseň, teploty dosiahnú 19°C a v novembri a decembri sa teploty pohybujú len okolo 9°C.

Pláž

V stredisku sa nachádza 5 kilometrová piesočná pláž, ktorá má postupný zostup do mora vhodný najmä pre rodiny s deťmi, piesok na okraji vytvára menšie duny. Pláž bola ocenená Modrou vlajkou.


(Zdroj: flickr//cc/Bulgaria)

More

Tunajšie more je známe svojou čistotou, pláž bola ocenená Modrou vlajkou.

Teplota mora

Január - 9°C, Február - 8°C, Marec - 8°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 16°C, December - 12°C.

Deti

V letovisku je množstvo bazénov, škôlka pre deti a tiež niekoľko detských ihrísk.

Šport

Okrem bežných vodných športov je v severnej časti pobrežia vytvorená hrádza pri tejto je to vhodné na windsurfing alebo plachtenie. Tiež sú tenisové kurty, ihriská na volejbal.

Zábava

V tomto modernom stredisku je veľké množstvo kaviarní, barov , reštaurácií.

Mapa

Video

V okolí strediska je mnoho miest, kde sa môžete vybrať na celodenný výlet.

SOZOPOL

Približne 3 hodiny od letoviska je vzdialené mestečko Sozopol a od mesta Djuni je vzdialené cca 10 km. Je síce malé, ale veľmi pekné mesto, ktoré navštevuje veľmi veľa turistov. V Sozopole môžete vidieť zaujímavé budovy, taktiež môžete navštíviť mieste reštaurácie s domácimi špecialitami.


(Zdroj: flickr//cc/Sozopol)

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Vzdialené od mesta Djuni je cca 37 km.


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Od mesta Djuni je vzdielané cca 73 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Nessebar)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Djuni si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

SVETI TOMA

Ostrov sv. Tomáša sa nachádza v blízkosti rieky Ropotamo a nazýva sa aj "hadí ostrov", pretože ho obývajú sivé hady. Ostrov je typický tým, že okrem hadov je tam nespočetné množstvo kaktusov.


(Zdroj: flickr//cc/Sveti Toma)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.