Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Lozenec je malebné mestečko obklopené prekrásnou prírodou. Je rýchlo rastúcim a rozvíjajúcim sa letoviskom, ktoré leží na úpätí pohoria Strandža, 5 km južne od Kitenu a 70 km južne od Burgasu. V okolí mestečka nájdete udržiavané vinice, lesíky i figové háje pozývajúce k prechádzkam alebo vychádzkam na horských bicykloch. Milovníci prírody určite nezabudnú navštíviť unikátnu prírodnú rezerváciu Repotam. Je vyhľadávaným letoviskom najmä pre dovolenkárov, ktorí obľubujú kempovanie a ubytovanie v lacných chatkách. Miestny kemping sa volá Oasis. Návštevníkom letoviska je k dispozícii malebné historické centrum s reštauráciami a kaviarňami, tenisové kurty, plavecký bazén, rozsiahle možnosti vodných športov a pod. Nechýba ani zmenáreň, bankomat, lekáreň alebo pošta. Romantické pobrežie plné malých zátok s piesočnatými plážami je ideálne pre rodinnú dovolenku. Lozenec je skvelým miestom pre tých, ktorí túžia prežiť dovolenku plnú odpočinku, pokoja a jedinečných zážitkov.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené 58 km (Burgas). Transfer z letiska trvá približne 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 409 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V januári sú veľmi nízke teploty, len okolo 4°C, no vo februári začnú stúpať na 7°C. Postupne sa začne otepľovať, pretože v marci dosiahnú teploty 12°C a v apríli 18°C. Pre máj sú typické teploty 21°C. Od júna je už veľmi teplo, teploty sa pohybujú okolo 25°C a v júli a auguste až okolo 28°C. V septembri teploty mierne klesnú na 24°C a v októbri až na 18°C. V novembri je ešte celkom príjemná teplota 10°C, no v decembri začne byť veľmi chladno a teploty sa pohybujú okolo 4°C.

Pláž

Lozenec ponúka svojim návštevníkom pokojné piesočnaté pláže, krásne zátoky a veľa slnka. Pláže v okolí Lozenca sú roztrúsené v malebných malých zátokách. Sú pokryté jemným zlatistým pieskom a svojím pozvoľným vstupom do mora sú vhodné i pre malé deti. Niektoré zo zálivov sú vyhradené pre nudistov.


(Zdroj: flickr//cc/Lozenets)

More

Pozvoľný vstup do mora, s občasnými vlnami.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 23°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 12°C.

Deti

Lozenec je miestom pre strávenie kľudnejšej dovolenky, ale aj vzrušenia. Napríklad okolie sa dá prejsť na bicykli.

Šport

Okrem bežných vodných športov sú v ponuke pri včasnej objednávke v potápačskom centre aj poznávacie ponory. Teda pre neprofesionálov potápačov je to možnosť zaujímavého spoznávania podmorského sveta. V mesiacoch mimo sezóny skoro na jar alebo na jeseň je vidieť viacej rýb a more v hlbke 20 metrov má príjemnú teplotu.

Zábava

Každoročne sa rozvíjajúce služby aj v tomto menšom stredisku ponúkajú dennú aj večernú zábavu.

Mapa

Video

Odkazy

http://www.angel-divers.com/en/home

POHORIE STRANDZHA

"Strandža" je pohorie v Bulharsku, ktoré je zároveň najväčším chráneným územím v Bulharsku. Vzdialené od mesta Lozenec je cca 49 km.  Ako výlet odporúčame urobiť si celodennú turistiku a spoznať okolitú prírodu. V pohorí pramenia rieky Veleka a Rezovo, aj známa rieka Ropotamo.


(Zdroj: flickr//cc/Part of Strandzha)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Burgase, vzdialenom od mesta Lozenec cca 58 km, si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

SOZOPOL

Mestečko Sozopol je vzdialené cca 31 km. Je síce malé, ale veľmi pekné mesto, ktoré navštevuje veľmi veľa turistov. V Sozopole môžete vidieť zaujímavé budovy, taktiež môžete navštíviť mieste reštaurácie s domácimi špecialitami.


(Zdroj: flickr//cc/Sozopol)

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Vzdialené od mesta Lozenec je cca 58 km.


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Vzdialené je cca 94 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Nessebar)

BEGLIK TAŠ

Beglik Taš je nazývaný aj "bulharským stonehenge", pretože ukrýva veľmi zaujímavé skalné útvary. Skaly môžete vidieť v tvare manželskej postele s vankúšom, taktiež lono Veľkej matky či prevrátené srdce. Medzi známe útvary patrí taktiež Markov kameň a Miškova niva. Mesto Lozenec je vzdialené cca 11 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Beglik Tash)

PRIMORSKO

Primorsko je susedné letovisko, vzdialené len cca 11 km, ktoré je preslávené čistými plážami a vodou. V stredisku sa nachádza niekoľko zaujímavostí a pamiatok, ktoré môžete navštíviť. 


(Zdroj: flickr//cc/Primorsko)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.