Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Prímorská dedinka Ravda sa nachádza neďaleko mesta Nesebar, 35 km severne od Burgasu a 9 km južne od obľúbeného Slnečné pobrežia. V dedinke sa nachádza množstvo obchodov, reštaurácií a stánkov s rýchlym občerstvením, rovnako ako denné, nočné bary a diskotéky. Dobré klimatické podmienky celej tejto oblasti a blízkosť historického Nesebaru robia z dedinky vyhľadávané miesto Čiernomoria nielen pre rodiny s deťmi, ale predovšetkým pre mladých ľudí. Krásne pláže, komfortné turistické zázemie a priaznivé ceny, robia z Ravda naozajstný raj turistov.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 30 km. Transfer z letiska trvá približne 35 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 370 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá zhruba 14 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Začiatok roka, čiže január a február sa vyznačuje teplotami okolo 5°C - 7°C. V marci sa oteplí na 12°C a v apríli na príjemných 17°C. Máj je už veľmi slnečný a teploty sa pohybujú okolo 22°C a v júni až okolo 27°C. V júli a auguste teploty vystúpia až na horúcich 29°C a v septembri zasa mierne klesnú na 25°C. V októbri je ešte príjemne teplo, teploty sú 20°C, no v novembri prudko klesnú na 12°C v decembri až na 8°C.

Pláž

Čisté piesočné pláže , nie sú tak široké ako v iných strediskách, ale ani tak preludnené.


(Zdroj: flickr//cc/Peaceful Bay Between Nessebar And Ravda)

More

S občasnými vlnami, v prípade, že na pláži sú vysoké vlny a plavčíci už skončili službu / po 18.00/ hodine do mora sa vchádza na vlastnú zodpovednosť.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 23°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 12°C.

Deti

Detské trampolíny, v hoteloch animačné programy podľa druhu ubytovania, v niektorých aj večerné detské disko, detské ihriská, kútiky na pláži vodné bicykle.

Šport

Klub potápania, vodné bicykle, skútre, parasailing, vodné lyže, jazda na gumenom člne, plážové ihriská pre volejbal.

Zábava

Ravda je kľudnejším letoviskovým strediskom, večer však aj toto mestečko ožíva zmesou živej hudby, diskoték a karaoke.

Mapa

Video

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Od mesta Ravda leží cca 32 km.


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

VARNA

V krásnom meste Varna, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Najznámejšou z pamiatok je Katedrála zosnutia presvätej Bohorodičky, no známe je aj námorné múzeum, či morské akvárium a delfinárium. Vzdialené je cca 103 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

SOZOPOL

Mestečko Sozopol je vzdialené cca 77 km. Je síce malé, ale veľmi pekné mesto, ktoré navštevuje veľmi veľa turistov. V Sozopole môžete vidieť zaujímavé budovy, taktiež môžete navštíviť mieste reštaurácie s domácimi špecialitami.


(Zdroj: flickr//cc/Sozopol)

SUNSET AQUAPARK

Veľmi rozsiahly aquapark s množstvom vodných atrakcií nie len pre deti ale aj dospelých. Nájdete tam tobogány, šmýkačky, tobogánovú vežu ale aj reštaurácie a bufety a stačí zájsť cca 1k km z mesta Ravda. 

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Vzdialené je len cca 5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Nesebar)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.