Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1
Varna - 0 Mesto Varna v Bulharsku - 1 Pláž vo Varne - 2 Bulharské mesto Varna - 3 Katedrála vo Varne - 4

O destinácii

Varna je po Sofii a Plovdive tretím najväčším mestom Bulharska. Mesto sa rozkladá na brehoch Čierneho mora a nachádza sa tu najväčší bulharský prístav a medzinárodné letisko. Je to mesto, v ktorom sa stretáva duch moderného veľkomesta s pôvodnými tradíciami a prvkami minulých rokov. Moderná tvár mesta sa prejavuje množstvom reštaurácií, barov a diskoték. Varna nie je len mestom zábavy, ale aj dlhoročnej histórie, je mestom múzeí a architektonických pamiatok. Dominantou mesta je Varenská katedrála, chrám Nanebovzatia Panny Márie, datovaný do 19. storočia, v ktorom sa ukrýva trojkrídlový, vyrezávaný ikonostas a bohatá maliarska výzdoba. Mestská pláž, ktorá sa nachádza priamo v meste, je najčastejšie využívaná miestnymi, turistami a návštevníkmi, ktorí zavítajú do Varny len na večernú prechádzku, do reštaurácií, za nákupmi alebo za nočným životom. Varna je skvelou kombináciou malej metropoly, preslneného letoviska s piesočnými plážami a dôležitého obchodného prístavu. Varna naozaj žije a každý návštevník si tu nájde zábavu podľa svojho gusta.

Vzdialenosť od letiska

Letisko sa nachádza priamo vo Varne.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 246 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 14 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Začiatok roka je troška chladnejší, pretože v januári dosiahnú teploty 6°C, vo februári 9°C a v marci 12°C. S aprílom prichádza oteplenie a oteplí sa na 16°C a v máji až na 21°C. Jún je veľmi teplý, teploty vystúpia na 26°C a v júli a auguste na 29°C. V septembri teploty troška poklesnú na príjemných 24°C, no v októbri na 19°C. V novembri sa stretnete s teplotou 13°C a v decembri len 8°C.

Pláž

Pláže vo Varne sú piesočnaté a čisté, k dispozícii sú slnečníky a ležadlá a kopec reštaurácií a barov.

More

Čisté a veľmi mierne.

Výlety

Január - 8°C, Február - 8°C, Marec - 8°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 25°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 14°C, December - 10°C.

Zábava

Mesto je veľmi obľúbené predovšetkým u mladých turistov, ktorí majú radi pestrý nočný život. V letných mesiacoch sa vo Varne organizuje veľa festivalov (napr. medzinárodný hudobný festival Varenské leto, Medzinárodný jazzový festival, či Týždeň mora) operných a baletných predstavení, a dokonca aj večerné párty na pláži.

Mapa

PRIMORSKYJ PARK

Vo Varne sa nachádza park, ktorý je vystavaný priamo pri mori a ponúka turistom a návštevníkom návštevu ZOO, delfinária, námorného múzea a akvária na jednom mieste. 

CATHEDRAL OF VARNA

Katedrála sa nachádza na Námestí Metropolita Simeona. Vnútro katedrály zdobia maľby inšpirované evanjeliom sv. Lukáša a životom svätých. Z vonku je kostol zdobený starou vežou s hodinami.


(Zdroj: flickr//cc/Cathedral of Varna)

MESTO VARNA

V krásnom meste Varna, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Je významným turistickým centrom, ktoré sa oplatí vidieť.


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

ALADŽA

Veľmi obľúbenou a často navštevovanou pamiatkou je kláštor Aladža, ktorý patrí medzi najzachovalejšie kamenné kláštory v Bulharsku.


(Zdroj: flickr//cc/Aladzha)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.